Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/models/item.php on line 763
piątek, 17 listopad 2017 07:04

Wycieczka do MCK w Skarżysku-Kamienna

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

a IMG 20171026 0958201W dniu 26.10.2017r. grupa 46 uczniów klas I-III wraz z wychowawcami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie wzięła udział w wycieczce do MCK w Skarżysku-Kamienna na przedstawienie teatralne pt. „Karolcia”. Głównym założeniem spektaklu były działania profilaktyczne bezpieczeństwa wobec dzieci. Zadaniem Teatru Profilaktycznego ALERT było efektywne informowanie i pobudzanie do dialogu, mówienie o aktualnych problemach i skłanianiu do szukania ich rozwiązań. Dlatego Teatr wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wystawiając adaptację znanej i lubianej od pokoleń książki Marii Kruger - "Karolcia".

Na przykładzie przygód małej dziewczynki, pokazano dzieciom, że warto wyzbyć się egoizmu i nauczyć się dbać o innych, a przyczyniając się do ich radości, stajemy się wewnętrznie bogatsi. To ważne, by od najmłodszych lat uczyć dzieci wrażliwości, pokazując jednocześnie, że wspólnymi siłami można wiele osiągnąć, a dobro, którym się dzielimy zawsze do nas wróci w postaci życzliwości i wsparcia drugiego człowieka. Spektakl porusza wiele istotnych kwestii, mówi o dojrzewaniu, pomocy innym, empatii i przyjaźni.

Wraz z głównymi bohaterami, dzieci oglądające spektakl uczyły się, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają najważniejsze znaki drogowe, dlaczego należy nosić odblaski i pod jakie numery alarmowe dzwonić w różnych zagrożeniach. Spektakl był także pełen walorów wychowawczych, które podkreślono, piętnując łamanie wszelkich zasad dobrego wychowania przez czarownicę Filomenę. Była to piękna, wspólna przygoda.

Kolejny punktem wycieczki było zwiedzenie Dworca PKP. Dzieci miały możliwość zobaczyć wnętrze dworca, kasy biletowe oraz zabytkowy Parowóz Pt 47-13, który został wyprodukowany w 1948 roku w Pierwszej Fabryce Lokomotyw w Polsce w Chrzanowie. Jest to podarunek PKP Cargo dla miasta z wielkimi tradycjami kolejarskimi. Wiele radości sprawił dzieciom spacer wiaduktem i zejścia na perony, gdzie mogli odczytać tablice informacyjne m.in. rozjazdu pociągów, ale także ostrzegawcze. Pełni wrażeń i wspomnień z radością wrócili do szkoły.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Mirów i Kierownikowi GOPS

za umożliwienie bezpłatnego przejazdu

do MCK w Skarżysku-Kamiennej.

Uczniowie klas I-III z rodzicami i wychowawcami.

  • a_IMG_20171026_0958201
  • a_IMG_20171026_1015521
  • a_IMG_20171026_1034341

Simple Image Gallery Extended

         


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /0/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 6646 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 listopad 2017 07:06